21vilnius.lt

2009/06/03

„YIT Kausta“ stabdo “Capital“ statybas ir perprojektuoja

Filed under: Naujienos — 21vilnius @ 13:09

s00347

AB „YIT Kausta“ sustabdė administracinio pastato „Capital“ statybas. Darbai atidėti, kai bendrovei nepavyko susitarti su investuotoju.

„Vyko derybos su potencialiu investuotoju, bet jo planai pasikeitė, o mes pamatėme, kad pats biurų pastatas gali būti ir kitoks, efektyvesnis, tad sustabdėme statybas ir perprojektuojame“, – komentuoja Darius Vilkas, „YIT Kausta“ generalinis direktorius.

Didžiąją dalį pastato „YIT Kausta“ ketina užimti pati ir perkelti ten po „YIT“ ženklu susitelkusias bendroves, likusius apie 40% ploto išnuomoti ir projektą parduoti investiciniam fondui. Pati valdyti administracinio pastato bendrovė neplanuoja.
„Nekilnojamojo turto rinka pasikeitė, tad iki rudens jokių aktyvių statybų veiksmų nedarome, tik ant popieriaus“, – sako p. Vilkas.
Anksčiau “YIT Kausta“ buvo numačiusi, kad biuro statybas baigs 2010 metų gale.

Reklama

2009/05/26

Šiemet pradės kilti Vilniaus universiteto biblioteka

Filed under: Naujienos — 21vilnius @ 18:27

Suplanuota, kad Vilniaus Saulėtekio rajone šiemet pradės kilti naujas Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras – šiuolaikinė biblioteka. Švietimo ir mokslo ministerija šiam projektui skyrė 100 mln. Lt.
Projektas įgyvendinamas pagal trišalę sutartį tarp Vilniaus universiteto, Centrinės projektų valdymo agentūros bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Pasak Juozo Rimanto Lazutkos, Vilniaus universiteto strateginės plėtros reikalų prorektoriaus, artimiausiomis dienomis bus skelbiamas konkursas rangovui.

„Konkursas tarptautinis. Jis apima statybas ir technologinę įrangą, kuri yra neatsiejama pastato dalis. Visai kitai įrangai įsigyti, tarkime, kompiuteriams ir pan., konkursai bus skelbiami vėliau. Rudenį jau tikimės pradėti statybas“, – nurodo p. Lazutka.

Pasak jo, konkursas bus skelbiamas Viešųjų pirkimų tarnybos bei Vilniaus universiteto tinklalapiuose.

Statybos darbams numatyta skirti 88 mln. Lt.

„Kalbame apie šiuolaikinį komunikacijos centrą, aprūpinta moderniausia įranga. Ši mintis buvo brandinta jau porą metų, o dabar projektas pajudėjo. Tai didžiausias švietimo projektas nuo tada, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą“, – vertina Gintaras Steponavičius, Švietimo ir mokslo ministras.

2009/04/30

“Teo Lt“ ir “YIT Kausta“ nutraukė statybos rangos sutartį

Filed under: Naujienos — 21vilnius @ 16:20

s00360“Vis dar tęsiasi teisiniai procesai dėl planuojamų naujo administracinio pastato statybų teisėtumo. Negalėdami pradėti darbų, su “YIT Kausta“ pasirašėme taikos sutartį dėl statybos darbų atšaukimo“, – sakė “Teo LT“ atstovas spaudai Antanas Bubnelis. Anot jo, sprendimas dėl naujos būstinės statybos bus priimtas pasibaigus teisminiams ginčams ir įvertinus padėtį rinkoje.

“Teo LT“ būstinės statybos buvo sustabdytos, Specialiųjų tyrimų tarnybai atlikus ikiteisminį tyrimą dėl galimo Vilniaus savivaldybės pareigūnų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir “Teo LT“ pastato teritorijos detalaus plano klastojimo. Buvo įtariama, kad pasinaudojus suklastotais dokumentais siekta nuo 12 iki 15 aukštų paaukštinti “Teo LT“ administracinį pastatą.

Į teismą taip pat kreipėsi vilnietis Vytautas Petrauskas, kuriam kilo abejonių dėl “Teo LT“ administracinio pastato statybų detaliojo plano. “Teo LT“ iš V.Petrausko reikalauja 12 mln. litų dėl nuostolių, patirtų sustabdžius statybas bylinėjantis.

Buvo planuojama, kad į naująjį bendrovės pastatą, kurio plotas sieks apie 16 tūkst. kv. m, turėtų įsikelti “Teo LT“ centrinės būstinės ir Vilniaus regiono administracijų padaliniai, kurie šiuo metu yra skirtingose Vilniaus vietose.

2009/03/31

Balandį rangovus turėtų pasiekti numatyti 19 mln.

Filed under: Naujienos — 21vilnius @ 10:02

s00348 Nuo sausio nacionalinio stadiono statybos beveik nekruta. Po švenčių mėnesį statybininkai atostogavo, o vasarį ir kovą priverstinai leido namuose. Už darbų prastovas ir statybvietės priežiūrą stadiono rangovas bendrovė “Veikmė“ patiria nuostolius, per mėnesį siekiančius 115 tūkst. litų. Šiuo metu už prastovas bendrovės nenaudai prikapsėjo iki 300 tūkst. litų, kuriuos susigrąžinti rangovas galėtų tik tuo atveju, jeigu gautų iš Vyriausybės lėšų ir galėtų tęsti statybos darbus. Pasitarime pas Vilniaus vicemerą Romą Adomavičių statybų rangovai ir architektai preliminariai skaičiavo, kad atpigus darbo jėgai bei statybinėms medžiagoms, stadiono statybos šiandien kainuotų apie 60 mln. litų mažiau.
Nusprendus iki galo neįrengti patalpų po tribūnomis, skirtų sporto organizacijoms, pavyktų sutaupyti dar 23 mln. litų. O jeigu dar supaprastinus arkos konstrukcijas ir atsisakius stadioną dengiančio tento, kaina nukristų dar 7 mln. litų. Iš viso nacionalinio stadiono kaina sumažėtų 90 mln. litų ir, atmetus jau investuotas lėšas, likusių darbų suma siektų 240 mln. litų.
Vyriausybė nacionalinio stadiono statyboms numačiusi skirti 19 mln. litų, kuriuos rangovai turėtų gauti balandį. Šių lėšų nepakaktų net betonavimo darbams užbaigti. Biudžeto projektą tikslinanti Finansų ministerija žada tik balandį pateikti konkrečius duomenis. Iš viso numatyta papildomai perskirstyti apie 208 mln. litų. Kiek iš jų bus atriekta nacionalinio stadiono statyboms – nežinia.

2009/03/09

Vilnius pristato savo projektus kasmetinėje parodoje “MIPIM 2009“

Filed under: Naujienos — 21vilnius @ 16:14

pn0010Vilnius, kaip ir kasmet, dalyvaus tarptautinėje nekilnojamojo turto ir investicijų parodoje „MIPIM 2009“, kuri kovo 10-13 dienomis vyks Kanuose. Kiekvienais metais kovo pradžioje į Kanuose rengiamą parodą susirenka investuotojai iš viso pasaulio. Šiemetinėje parodoje dalyvaus trylika privačių NT plėtros įmonių ir pristatys net 23 investicinius projektus. Vilniaus miesto savivaldybė šiais metais parodoje pristatys 9 objektus – miesto plėtros, infrastruktūros, pramonės, žinių ekonomikos, būsto renovacijos. Tarp pristatomų objektų – Dešiniojo Neries kranto plėtra, Gugenheimo muziejus, Architektūros parkas, Būsto renovacijos programa „Atnaujinkime būstą – atnaujinkime miestą“, Saulėtekio ir Santaros mokslo ir technologijų slėniai, Nacionalinis stadionas, Transporto infrastruktūros plėtra.

Visus projektus galima pervežvelgti www.development.lt svetainėje.

Older Posts »

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: