21vilnius.lt

2009/03/31

Balandį rangovus turėtų pasiekti numatyti 19 mln.

Filed under: Naujienos — 21vilnius @ 10:02

s00348 Nuo sausio nacionalinio stadiono statybos beveik nekruta. Po švenčių mėnesį statybininkai atostogavo, o vasarį ir kovą priverstinai leido namuose. Už darbų prastovas ir statybvietės priežiūrą stadiono rangovas bendrovė “Veikmė“ patiria nuostolius, per mėnesį siekiančius 115 tūkst. litų. Šiuo metu už prastovas bendrovės nenaudai prikapsėjo iki 300 tūkst. litų, kuriuos susigrąžinti rangovas galėtų tik tuo atveju, jeigu gautų iš Vyriausybės lėšų ir galėtų tęsti statybos darbus. Pasitarime pas Vilniaus vicemerą Romą Adomavičių statybų rangovai ir architektai preliminariai skaičiavo, kad atpigus darbo jėgai bei statybinėms medžiagoms, stadiono statybos šiandien kainuotų apie 60 mln. litų mažiau.
Nusprendus iki galo neįrengti patalpų po tribūnomis, skirtų sporto organizacijoms, pavyktų sutaupyti dar 23 mln. litų. O jeigu dar supaprastinus arkos konstrukcijas ir atsisakius stadioną dengiančio tento, kaina nukristų dar 7 mln. litų. Iš viso nacionalinio stadiono kaina sumažėtų 90 mln. litų ir, atmetus jau investuotas lėšas, likusių darbų suma siektų 240 mln. litų.
Vyriausybė nacionalinio stadiono statyboms numačiusi skirti 19 mln. litų, kuriuos rangovai turėtų gauti balandį. Šių lėšų nepakaktų net betonavimo darbams užbaigti. Biudžeto projektą tikslinanti Finansų ministerija žada tik balandį pateikti konkrečius duomenis. Iš viso numatyta papildomai perskirstyti apie 208 mln. litų. Kiek iš jų bus atriekta nacionalinio stadiono statyboms – nežinia.

Reklama

Parašykite komentarą »

Kol kas komentarų nėra.

RSS feed for comments on this post.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: