21vilnius.lt

2009/02/10

Pateikti teritorijos Lvovo g. detaliojo plano pasiūlymai

Filed under: Naujienos — 21vilnius @ 22:09

Neužstatytoje teritorijoje Šnipiškėse, tarp Lvovo, Giedraičių ir Krokuvos gatvių gali iškilti verslo ir komercijos kompleksas. 4-6 aukštų stilobatą papildytų 31 aukšto vertikalė, kiek žemesnė už aukščiausią urbanistinės kalvos akcentą – „Europos“ dangoraižį.
Pasak projekto autorių, vertikalės vieta parinkta išnagrinėjus esamus, istorinius vizualinius, kompozicinius ryšius. Sklypo užstatymą nuo gretimų skiriantis praėjimas pratęstų Širvintų gatvės ašį upės link, o vertikalė užpildytų plyšį tarp „Europos“ verslo centro ir „Rangos IV“ statyto daugiabučio. Platesnį aukštybinio pastato fasadą orientavę į senamiestį, autoriai teigia, jog masyvios stiklo sienos įspūdį stiprinsianti vertikalių kalva taptų fonu smulkiam senamiesčiui.

Sutikę su urbanistinės kalvos stiprinimo būtinybe, ekspertai pasiūlymams pritarė. Apgailestauta, kad dėl gretimų sklypų savininkų nesutarimo bendra viso kvartalo tarp Lvovo, Krokuvos ir Giedraičių gatvių koncepcija greičiausiai nebus įgyvendinta. Sutikę su siūloma pastato altitude, ekspertai pasiūlė detaliajame plane palikti galimybę dangoraižio vietą sklype koreguoti, ir verčiau formuoti ažūrinę, o ne akliną urbanistinės kalvos išklotinę senamiesčio kryptimi. Pritarta pastangoms keisti Lvovo gatvės, kaip „ūkinio įvažiavimo“ įvaizdį, patarta neužprogramuoti kieto stilobato perimetro palei sklypo ribą ir vargiai funkcionuosiančio pėsčiųjų pasažo ant stilobato stogo.

Detaliojo plano pasiūlymus parengė UAB „Senojo miesto architektai“, arch. I.Kliobavičiūtė, UAB „Vilniaus archprojektas“, arch. G.Blažiūnas, D.Linartas
Vizualizacijas galima pamatyti architektų sąjungos svetainėje.

Reklama

Parašykite komentarą »

Kol kas komentarų nėra.

RSS feed for comments on this post.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: